Nowe pompy ciepła PCOP MONO dla dużych obiektów

Nowe pompy ciepła dużej mocy - Hewalex PCOP

Pompy ciepła przeznaczne do ogrzewania budynków znajdują się w ofercie firmy Hewalex już od ponad 10 lat. Znalazły zastosowanie w kilkunastu tysiącach obiektów, gdzie gdzie szczególnie doceniono takie ich cechy jak wysoka efektywność energetyczna, praktyczność i wygoda montażu, wydłużone okresy gwarancji, czy możliwość zdalnego nadzoru oraz diagnostyki pracy.

Warto przypomnieć, że pompa ciepła Hewalex w 2015 roku jako druga w kraju otrzymała Europejski Znak Jakości dla Pomp Ciepła EHPA-Q. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim na wymagającym rynku Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Potwierdza nie tylko wysoką efektywność i jakość produktu ale także poziom obsługi technicznej i dostępność części zamiennych w kolejnych latach esploatacji urządzenia.

Nowy typoszereg pomp ciepła PCOP MONO - dla dużych obiektów

Początek 2022 roku to oficjalna premiera nowego typoszeregu pomp ciepła powietrze/woda typu MONOBLOK. Pompy ciepła PCOP MONO (PCOP - pompy ciepła obiektów przemysłowych) są urządzeniami już stosowanymi w dużych obiektach, nierzadko w układach kaskadowych. Dostępne są modele o mocy od 22,6 do 86 kW (wg EN 14511, A7/W55). 

Sygnet w logo Hewalex 2022

Przegląd podstawowych cech pomp ciepła PCOP MONO:

  • Szeroki zakres temperarur pracy, np. 60°C (do -20°C), 50°C (do -30°C) dla PCCO MONO HX25 EVI
  • Wysokoefektywne sprężarki rotacyjne (PCCO MONO HX25 EVI) lub typu Scroll
  • Technologia EVI w układzie ziębniczym zwiększająca efektywność i zakres temperatur pracy 
  • Specjalna konstrukcja skraplacza dla zminimalizowania ryzyka zamaranięcia nawet przy -30oC przez 20h
  • Protokół komunikacyjny Modbus RTU dla integracji z nadrzędnymi systemami automatyki
  • Możliwość pracy bezpośrednio z wodą grzewczą dzięki zastosowaniu innowacyjnego Modułu Zabezpieczającego PZ HX dla ochrony przed zamarzaniem 

Moduł Zabezpieczający PZ HX - ochrona przed zamarzaniem 48h przy -25oC

Firma Hewalex opracowała dla pomp ciepła typu MONOBLOK innowacyjne rozwiązanie dla ich ochrony przed zamarzaniem na wypadek przerw w zasilaniu. Moduł Zabezpieczający PZ HX występujący jako wbudowany element pomp ciepła małej mocy PCCO MONO, został zaprojektowany w wersji do współpracy z pompami ciepła PCOP MONO.

W ofercie znajdują się 2 modele tego urządzenia, które dobierane jest zależnie od mocy pompy ciepła. Ochrona przed zamarzaniem za jego pomocą umożliwia eksploatację bezpośrednio z wodą grzewczą. Dzięki temu zwiększona zostaje efektywność COP oraz obniżone koszty eksploatacyjne.

Sprawdź pompę ciepła