Panel fotowoltaiczny „JA SOLAR 290”

Systemy fotowoltaiczne pozwalają na przetwarzanie energii słonecznej w elektryczną. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i w dużych instalacjach przemysłowych. To nie tylko długotrwała inwestycja w ekologiczne rozwiązania – fotowoltaika w Twoim domu pozwoli także skutecznie i znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne to jeden z podstawowych elementów systemów fotowoltaicznych, dlatego ważna jest ich wysoka sprawność i niezawodność

CECHY PANELU

Panel „JASolar 290” to produkt o wysokiej sprawności wytwarzania energii elektrycznej i trwałości związanej z wieloletnim okresem eksploatacji. Wysoka sprawność panelu umożliwia osiągnięcie wysokiej mocy maksymalnej - w przypadku panelu firmy JASolar to aż 290W. Taka moc pozwala na uzyskanie energii elektrycznej o 14% większej niż z identycznego wymiarowo i powierzchniowo panelu o mocy 250W, najczęściej oferowanego na rynku. Deklarowana tolerancja mocy dla panelu „JASolar 290” może być wyłącznie dodatnia w granicach od 0 do +5W. To co wyróżnia oferowany panel to również wysoka wydajność przy niskim natężeniu promieniowania słonecznego, która dla oferowanego modelu jest o 1% wyższa niż w standardowych modelach o mocy maksymalnej 260W. Gwarantujemy również odpowiednio wysoką wytrzymałość mechaniczną na obciążenia śniegiem i wiatrem. Potwierdzeniem wymienionych cech jest szereg certyfikatów wydanych na podstawie długotrwałych testów przez TUV SUD i ETL. Wysoka moc paneli ma także inne zalety - pozwala na użycie mniejszej ich liczby w instalacji, dzięki czemu zajmują mniejszą powierzchnię na dachu.


BUDOWA PANELU

Panel składa się z sześćdziesięciu modułów monokrystalicznych. Oznacza to, że do ich produkcji wykorzystano pojedyncze kryształy krzemu, które gwarantują najwyższą sprawność i trwałość. Dodatkowym atutem panelu jest fakt, że elektrody ze srebra są dwukrotnie nanoszone na ogniwa, przez co zanika prawdopodobieństwo ubytków i ogniwo staje się trwalsze.

Panel chroniony jest także warstwą folii EVA. To najlepszy materiał ochronny i jeden z bardzo ważnych elementów budowy panelu, który szczelnie odizolowuje połączone moduły. Charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła, jest bardzo odporna na promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne oraz chroni ogniwa przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak ciepło i wilgoć. Skład folii EVA opracowany przez firmę JASolar gwarantuje także brak zjawiska PID. Oznacza to, że prąd nie przedostanie się poza instalację, tym samym obniżając moc paneli w szybkim tempie. Panel pokryty jest szkłem hartowanym, które chroni go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak gradobicie. Ma też specjalną powłokę antyrefleksyjną, zapobiegającą odbijaniu promieni słonecznych, dzięki czemu panel przetwarza więcej energii.


MOŻLIWOŚCI ZABUDOWY PANELU

Panele można zamontować na różnych rodzajach dachu, o różnym nachyleniu i z różnorodnym pokryciem. W swojej ofercie posiadamy również mocowania dostosowane do montażu na gruncie.


CERTYFIKATY

  • IEC 61215, IEC 61730, UL1703, CEC Listed, MCS i CE
  • ISO 9001: 2008: Systemy zarządzania jakością
  • ISO 14001: 2004: Systemy zarządzania środowiskowego
  • BS OHSAS 18001: 2007: Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
  • Polityka ochrony środowiska: Pierwsza w Chinach firma solarna, która ukończyła programoceny emisji dwutlenku węgla Intertek i otrzymała dla swoich produktów znak zielonego liścia

GWARANCJA

Długoletnią żywotność paneli potwierdza aż dziesięcioletnia gwarancja na produkt. Dodatkowo oferujemy 25 lat gwarancji na liniową utratę mocy. Oznacza to, że po pierwszym roku eksploatacji spadek mocy nie przekroczy 3%, a od drugiego do dwudziestego piątego roku użytkowania moc będzie spadać maksymalnie o 0,708% rocznie. W rezultacie po dwudziestu pięciu latach moc paneli nie będzie niższa niż 80%.

PARAMETRY MECHANICZNE

Ogniwo (mm) Mono 156x156
Masa (kg) 18,2 (ok.)
Wymiary (D x S x W)(mm) 1650×991×40
Pole przekroju kabla (mm2) 4
Liczba ogniw i połączeń 60 (6×10)
Skrzynka połączeń IP67, 3 diody
Złącze Zgodny z MC4
Konfiguracja pakowania 26 na palecie
Maksymalne napięcie w systemie Napięcie stałe 1000 V (IEC)
Temperatura pracy -40°C~+85°C
Maksymalny prąd bezpiecznika 15A
Maksymalne obciążenie statyczne, przód (np. śnieg, wiatr) 5400 Pa (112 Ib/ft )
Maksymalne obciążenie statyczne, tył (np. wiatr) 2400 Pa (50 Ib/ft )
Normalna temperatura pracy ogniwa (NOCT) 45±2C°
Klasa stosowania Klasa A

PARAMETRY ELEKTRYCZNE

Moc znamionowa w (STC) (W) 290
Napięcie jałowe (Voc/V) 39,46
Napięcie przy mocy maksymalnej (Vmp/V) 32,07
Prąd zwarciowy (Isc/A) 9,56
Natężenie prądu przy mocy maksymalnej (Imp/A) 9,11
Sprawność modułu [%] 17,74
Tolerancja mocy (W) -0~+5 W
Współczynnik temperaturowy Isc (αIsc) +0,060%/°C
Współczynnik temperaturowy Voc (βVoc) -0,300%/°C
Współczynnik temperaturowy Pmax (γPmp) -0,390%/°C
Warunki STC Natężenie promieniowania 1000 W/m2, temperatura modułu 25°C, współczynnik masy powietrza AM 1,5

PARAMETRY ELEKTRYCZNE W NOCT

Maksymalna moc w NOCT (Pmax) [W] 212,02
Napięcie jałowe (Voc) [V] 36,47
Napięcie przy mocy maks. (Vmp) [V] 28,89
Prąd zwarciowy (Isc) [A] 7,79
Natężenie prądu przy mocy maksymalnej (Imp) [A] 7,34
Warunki NOCT Przy normalnej temperaturze pracy ogniwa, natężeniu promieniowania 800 W/m2, współczynniku masy powietrza AM 1,5, temperaturze otoczenia 20°C, prędkość wiatru 1 m/s
JASolar

JA Solar Holdings Co., Ltd jest jednym z 6 największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, którzy w 2015 roku pokryją 40% globalnej sprzedaży tych produktów. W 2014 roku firma JA Solar sprzedała panele o łącznej mocy 3,1GW i znalazła się w pierwszej piątce wiodących producentów.

Spółka powstała w maju 2005 roku, zaś od lutego 2007 jest na giełdzie NASDAQ. JA Solar posiada już ponad 10 lat doświadczenia w branży i wciąż inwestuje w badania i rozwój. Dzięki temu jest pionierem światowych rozwiązań. Jako pierwsza na świecie rozpoczęła masową produkcję selektywnego emitera, ogniw z technologią MWT (ogniwa monokrystaliczne korzystające z tej technologii mogą osiągnąć wydajność pomiędzy 19,6-20%, zaś polikrystaliczne między 18,1-18,6%) oraz wysokowydajnych ogniw PV o strukturze PERC oraz zastosowała technologię podwójnego drukowania srebrnych elektrod we wszystkich liniach produkcyjnych ogniw. Dzięki tym cechom zdobywa zaufanie swoich klientów i współpracuje z partnerami na całym świecie.

RYNEK I ZAKRES ZRÓŻNICOWANIA KLIENTA


CERTYFIKATY