Hewalex na targach EXPO-GAS, Kielce 19-20.04.2023

Zapraszamy do odwiedzenia nas na stoisku nr E-1A w Hali E podczas targów i rozmów z naszymi ekspertami. 

 

W dniach 19-20 kwietnia 2023 r. firma HEWALEX, w ramach stoiska eksperckiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG), weźmie udział w XII Targach Techniki Gazowniczej EXPO GAS w Kielcach.

Jednym z głównych tematów przewodnich prezentowanych na targach będą instalacje hybrydowe. W instalacjach takich, znaczącą część energii czerpie się z darmowej energii słonecznej dzięki kolektom słonecznym, a brakującą uzupełnia energią konwencjonalną, dostarczaną na przykład przez kocioł gazowy. Instalacje tego typu to najlepszy sposób na znaczące obniżenie kosztów energii z paliw kopalnych.

 

Dlaczego połączenie kotła gazowego z kolektorami słonecznymi jest korzystne? Zastosowanie kolektorów słonecznych bezpośrednio skraca czas pracy każdego rodzaju źródła ciepła. W przypadku tak nowoczesnych źródeł jakimi są kotły gazowe, dochodzi dodatkowa korzyść w postaci dogodnego i prostego połączenia ich w jednym układzie z kolektorami słonecznymi.

Nowoczesny kocioł gazowy wyróżnia się szerokim zakresem regulacji mocy i małą bezwładnością cieplną. Potrafi więc dostosować się do współpracy z instalacją solarną i uzupełniać w razie potrzeby brakujące ilości ciepła. Kolektory słoneczne dostarczając praktycznie darmowe i bez emisyjne ciepło, bezpośrednio skracają czas pracy kotła. To oznacza nie tylko ograniczenie zużycia gazu i niższe koszty eksploatacji, ale także mniejsze wykorzystanie kotła z korzyścią dla jego zużycia eksploatacyjnego oraz częstotliwości przeglądów i ewentualnych napraw.

 

Opublikowano: 18.04.2023