Hewalex wyżej w światowym rakingu producentów

Ranking producentów kolektorów słonecznych

Firma Hewalex będąca krajowym producentem i dostawcą urządzeń i systemów związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii, pozostaje w ostatnich latach czołowym światowym producentem płaskich kolektorów słonecznych. W corocznych badaniach rynkowych agencji SOLRICO, firma znajdowała się w zestawieniu jako jedyna z Polski.

W najnowszym rankingu obejmującym dane za rok 2018, opublikowanym 3 maja br., widoczny jest dalszy wzrost pozycji w stosunku do poprzednich lat. 10 miejsce wśród wszystkich producentów kolektorów płaskich na świecie, można uznać za sukces jesli wziąć pod uwagę skalę rynków azjatyckich, skąd pochodzą liderzy zestawienia, a także produkcję międzynarodowych koncernów. Biorąc pod uwagę producentów z siedzibą na terenie UE, firma Hewalex znajduje się na 4 miejscu w rankingu. Szczegółowe informacje o rankingu można znaleźć na stronie: solarthermalworld.org

Producenci kolektorów słonecznych na świecie

Rok 2018 należał do wyjątkowych dla firmy Hewalex z jeszcze jednego względu. Łączna powierzchnia kolektorów słonecznych wyprodukowanych w ciągu 30 lat działalności, przekroczyła próg 1.000.000 m2.

Warto przypomnieć, że początki rozwoju firmy na przełomie lat 80/90 związane były nierozerwalnie z rynkiem OZE, w okresie gdy zainteresowanie i popyt na rynku krajowym na takie rozwiązania był śladowy. Przez wiele lat produkcja kolektorów słonecznych przekraczała potrzeby rodzimego rynku i znajdowały one nabywców niemal w całości w krajach Europy Zachodniej. Musiały więc one od początku spełniać rygorystyczne wymagania jakościowe i sprawnościowe, podlegając badaniom laboratoryjnym już od 1995 roku.

Rok 2018 to także uruchomienie linii produkcji kolektorów płaskich serii "F". Najnowsza generacja kolektorów odpowiada potrzebom zwiększania efektywności energetycznej w wytwarzaniu ciepła i energii. Kolektory płaskie serii "F" uzyskują w swoim segmencie rynkowym jedne z najwyższych klas efektywności wg klasyfikacji SOLERGY: A+++.