O firmie

Energia ze Słońca już od 35 lat stanowi podstawę działania naszych urządzeń i źródło rozwoju firmy. Osiągnęliśmy wiodącą pozycję na rynku w zakresie produkcji i dystrybucji kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz fotowoltaiki

Hewalex – tradycja i nowoczesność


Rozwój firmy Hewalex zapoczątkowany został 35 lat temu na długo przed intensywnym rozwojem polskiego rynku Odnawialnych Źródeł Energii. U podstaw rozwoju leżała wizja spodziewanej w przyszłości konieczności ograniczania zużycia tradycyjnych nośników energii dla uzyskania oszczędności w kosztach eksploatacyjnych budynków, a także dla poszanowania środowiska naturalnego.

Dostarczanie naszym Klientom produktów najwyższej jakości, z jednej strony opartych o sprawdzone rozwiązania, a z drugiej wykorzystujących najnowszą myśl techniczną, to idea, która towarzyszy nam zawsze przy wyznaczaniu nowych celów i projektowaniu nowych rozwiązań. Cechują się one jednocześnie wysoką efektywnością energetyczną przy zachowaniu korzystnych kosztów inwestycyjnych, by być w pełni uzasadnionymi ekonomicznie.

Leszek Skiba

założyciel i prezes zarządu firmy Hewalex

mobile

35 lat rozwoju – od wizji do wiodącego producenta

Od samego początku priorytetem było zapewnienie wysokiej jakości i sprawności produkowanych kolektorów słonecznych, które w pierwszych latach istnienia firmy, niemal w całości trafiały na wymagające rynki Europy Zachodniej. Wykwalifikowana 200-osobowa kadra i uzyskane na bazie wielu lat doświadczenie pozwala wspierać realizację także niestandardowych projektów inwestycyjnych, a także uczestniczyć w międzynarodowych projektach badawczo-rozwojowych związanych na przykład z solarnym chłodzeniem budynków.

Czołowy producent na rynku polskim z ugruntowaną pozycją w Europie

Firma Hewalex zajmuje wiodącą pozycję na rynku polskim wśród dostawców rozwiązań OZE – Odnawialnych Źródeł Energii. Do głównych segmentów oferty należą kompletne instalacje solarne z kolektorami słonecznymi, pompy ciepła, systemy fotowoltaiki oraz systemy EMS zarządzania energią w budynkach. Firma Hewalex zajmuje 1 miejsce sprzedaży kolektorów słonecznych w Polsce według raportów Instytutu Energetyki Odnawialnej IEO i znajduje się w TOP10 największych europejskich producentów kolektorów płaskich wg raportów Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej ESTIF. W ostatnich 30 latach produkty firmy Hewalex znalazły zastosowanie w co najmniej 250000 budynkach w ponad 50 krajach.

 

Nowoczesne technologie produkcji

Jedne z pierwszych kolektorów słonecznych na rynku polskim produkowane były przez firmę Hewalex na przełomie lat 80/90-tych jeszcze w produkcji „nieseryjnej”. Rozwój technologiczny i wzrost potrzeb rynkowych, wymusił zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji. Firma Hewalex korzysta zarówno z gotowych rozwiązań w tym zakresie, jak również sama projektuje i rozwija park maszynowy angażując w to własny dział badawczo-rozwojowy R&D.

Kilka faktów o firmie Hewalex

 • 35 lat doświadczenia w branży OZE
 • Najdłużej działający krajowy producent kolektorów słonecznych
 • Silna i rozwijająca się pozycja producenta pomp ciepła
 • Obecność w ponad 50 krajach potwierdzająca najwyższe wymagania i standardy techniczne produktów
 • Własne zaplecze rozwojowo-badawcze i konstrukcyjne, także dla realizacji nietypowych projektów
 • Udział w projekcie GREENEVO wspierającym rozwój polskich innowacyjnych przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych
 • Współpraca międzynarodowych projektach badawczo-rozwojowych
 • Współpraca z uznanymi na rynku firmami wykonawczymi, projektowymi i handlowymi
 • Dbałość o zabezpieczenie praw Klienta – nawet 11-letnia pełna ochrona gwarancyjna
 • System Zarządzania Jakością wg standardu ISO 9001
 • Audyty według wymagań krajowych, np. na rynek francuski, północnoamerykański