Podgrzewacz DUAL HX200/120 - kompletne rozwiązanie dla pompy ciepła powietrze/woda

Pompy ciepła typu powietrze/woda cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród budujących dom, jak i go modernizujących. Nie mniejszą uwagę do jej doboru należy przyłożyć do doboru pozostałego wyposażenia kotłowni. Odpowiednia pojemność podgrzewacza CWU oraz powierzchnia wężownicy, muszą zapewnić wymagany komfort wody użytkowej przy zasilaniu wodą grzewczej o niższej temperaturze w porównaniu do kotła grzewczego. Z kolei specyfika pracy powietrznej pompy ciepła wymaga stosowania zasobników buforowych wody grzewczej CO. 

Zabudowa jednostki wewnętrznej pompy ciepła oraz podgrzewacza pojemnościowego wody użytkowej CWU i zasobnika buforowego CO, wymaga określonego miejsca w pomieszczeniu technicznym. Stanowi to czasem trudność i dodatkowo wiąże się z większym nakładem środków i czasu prac instalacyjnych. Nowe rozwiązanie - podgrzewacz DUAL HX200/120 firmy Hewalex integruje w sobie 2 funkcje.

Podgrzewacz DUAL HX200/120 zawiera podgrzewacz CWU o pojemności 200 litrów oraz zasobnik buforowy CO o pojemności 120 litrów. We wspólnej obudowie znajdują się więc 2 główne komponenty układu z pompą ciepła. Dzięki temu wymagana jest mniejsza powierzchnia zabudowy w kotłowni. Znacznie łatwiejsze staje się zaplanowanie rozmieszczenia urządzeń, a także skraca się czas prac instalacyjnych. Estetyczne rozwiązanie odznacza się dodatkowo niższymi stratami ciepła, a zatem zwiększoną efektywnością energetyczną w porównaniu do odrębnych zbiorników. Dla dogodnego transportu, podgrzewacz dostarczany jest w oddzielnych elementach, a izolację cieplną montuje się po zakończeniu prac instalacyjnych.