Spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej w siedzibie Hewalex

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził w poniedziałek 05.12. siedzibę naszej firmy w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie stanowiło istotną część wizyty dyplomaty poświęconej transformacji energetycznej regionu śląskiego, przy wykorzystaniu funduszy europejskich. Firma Hewalex stanowi jeden z nielicznych przykładów krajowych producentów branży OZE, który rozpoczął swoją działalność ponad 30 lat temu, w czasie kiedy popularność takich rozwiązań w Polsce była śladowa. Tak wczesne dostrzeganie konieczności wytwarzania czystej energii z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz konsekwentny rozwój technologii, pozwolił nam uzyskać pozycję wiodącego producenta i dystrybutora w branży OZE.

Szczególne zainteresowanie delegacji wzbudził proces produkcji kolektorów słonecznych, grup pompowych sterowanych za pomocą aplikacji mobilnej oraz powietrznych pomp ciepła typu monoblok. Kompleksowe rozwiązania techniczne firmy pracują w ponad 250.000 obiektach zlokalizowanych w co najmniej 40 krajach w różnych strefach klimatycznych. Nasza firma stanowi przykład tego, że nawet w mało korzystnych warunkach, gdy ceny paliw i energii były niskie, a społeczna świadomość ekologiczna niewielka,  możliwe było zapoczątkowanie rozwoju technologii OZE i jej popularyzowanie w silnie uprzemysłowionym regionie.

Frans Timmermans poruszał z przedstawicielami firmy temat transformacji energetyczno-klimatycznej. W tym dniu KE zatwierdziła Krajowy Plan Sprawiedliwej Transformacji, który ma na celu niwelować społeczne i gospodarcze skutki przemian w polskich regionach górniczych. „Musimy jasno udowodnić, że w tej transformacji z epoki węgla nikt nie pozostanie sam, każdy musi odnieść sukces” – zadeklarował wiceprzewodniczący.

 

Opublikowano: 08.12.2022