Jak zabezpieczyć pompę ciepła monoblok przed zamarzaniem?

Łatwiejszy montaż, hermetyczny układ chłodniczy i wysoka sprawność to zdecydowane zalety pomp ciepła typu monoblok. Jednak przy niskich  temperaturach zewnętrznych  istnieje ryzyko zamrożenia urządzenia. Odpowiedzią na ten problem jest innowacyjny moduł zabezpieczający PZ HX, w który wyposażone są pompy PCCO MONO Hewalex. Gwarantuje on, że pompa ciepła nigdy nie zamarznie lub producent na podstawie warunków gwarancji dokona jej naprawy lub wymiany.

Pompy ciepła monoblok i split działają na podobnych zasadach. Podstawową cechą dającą przewagę pompom ciepła MONO jest obecność układu chłodniczego wyłącznie w jednostce zamontowanej na zewnątrz budynku. Dzięki hermetycznemu układowi chłodniczemu klient ma pewność, że ta część instalacji będzie pracować zgodnie z jego oczekiwaniami.

Na korzyść monoblokowych pomp ciepła przemawiają mniejsza czasochłonność oraz niższe koszty montażu związane z brakiem ingerencji w układ chłodniczy. Produkt dedykowany jest każdemu instalatorowi, hydraulikowi, który po zapoznaniu się z wytycznymi montażowymi będzie w stanie zamontować pompę ciepła w sposób prawidłowy, który klientowi pozwoli na generowanie niskich kosztów eksploatacyjnych.

 

Koszty eksploatacyjne będą najniższe w momencie zamontowania pompy wraz z modułem zabezpieczającym PZ HX. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie i ochrona pompy ciepła monoblok przed zamarzaniem. Pozwala on na zastosowanie wody w całym układzie. A to pozwala wyeliminować koszty związane z zakupem dodatkowego wymiennika ciepła i pompy obiegowej, co ma miejsce w przypadku większości standardowych pomp ciepła typu monoblok. Brak dodatkowej pompy obiegowej oznacza również obniżenie zużycia energii elektrycznej i niższe koszty eksploatacyjne.

Algorytm sterownika gwarantuje, że pompa nie zamarznie przy braku zasilania w energię elektryczną niezależnie od temperatury na zewnątrz. System zapewnia bezpieczeństwo przez 48h. Codziennie przeprowadzany jest test poprawnego działania modułu, przetwornicy oraz akumulatora. Dodatkowo raz w miesiącu przeprowadzany jest kontrolowany test rozładowania akumulatora. Funkcjonalność sprawia, że system zapewnia bezpieczeństwo kilkudziesięciokrotnie dłużej niż standardowy UPS. Producent uważa również, że wyłączne zwiększenie grubości izolacji nie pozwala na 100% pewność bezpieczeństwa układu. Hewalex gwarantuje, że w przypadku awarii urządzenia, pompa ciepła zostanie wymieniona w ramach obowiązującej gwarancji.

Zastosowanie pompy monoblok wraz z systemem PZ HX pozwala na oszczędności w całym okresie użytkowania urządzenia.

Opublikowano: 20.09.2022