Pompa ciepła do basenu ogrodowego

Jedną z najczęściej wybieranych metod sezonowego ogrzewania wody basenowej jest wykorzystanie basenowej pompy ciepła. W porównaniu do innych form ogrzewania wody basenowej, powyższa charakteryzuje się szerokim zakresem pracy, gdyż w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, nie wymaga ona stałego nasłonecznienia. Dzięki temu pompy ciepła zapewniają wysoki komfort cieplny wody basenowej niemalże niezależnie od aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

 

Potencjalni użytkownicy pomp basenowych najczęściej decydują się na zakup basenu stelażowego, niewkopanego w ziemię, cechującego się dosyć łatwym montażem, a także brakiem kosztów związanych z robotami ziemnymi. W przypadku produktów z serii PCWB, modele PCWB 7,6kW oraz PCWB 10,0kW oferują ekonomiczne rozwiązanie o wysokiej wydajności grzewczej. Ta seria zapewni komfortowe podgrzewanie wody w przydomowych basenach, a jednocześnie przyniesie korzyści pod kątem niskiego zużycia energii elektrycznej.

 

Jaką basenową pompę ciepła wybrać?

 

Dobór odpowiedniej pompy ciepła do basenu ogrodowego jest istotny. W przypadku serii PCWB, modele 7,6kW-A oraz 10,0kW-A są idealne zarówno do mniejszych, jak i większych basenów stelażowych.

Zakładając oczekiwaną, komfortową temperaturę wody basenowej na poziomie 28°C oraz wykorzystanie basenu w lecie (temperatura powietrza powyżej 20°C) poniżej przedstawiono propozycję basenowej pompy ciepła do najbardziej popularnych wymiarów basenów. Istotny jest również fakt, że zgodnie z powyższymi założeniami basen będzie przykryty przez 12h/dobę, co znacząco zmniejszy starty cieplne, powstające przede wszystkim na drodze parowania z powierzchni lustra wody, promieniowania i konwekcji (unoszenia) ciepła.

 

 

 

Jak widać na przedstawionej tabeli pompy ciepła do basenów serii PCWB sprawdzą się zarówno w przypadku mniejszych jak i większych basenów ogrodowych.

 

Minimalistyczny wygląd pompy ciepła PCWB-A

 

Dla wielbicieli minimalistycznego wyglądu potrzebujących pompy ciepła odpowiednim wyborem będzie PCWB 7,6kW-A oraz PCWB 10,0kW-A. Sterownik urządzenia zlokalizowany jest w wodoodpornej obudowie i zapewnia sporo zaawansowanych funkcji jak m. in. Sterowanie pompą filtracyjną czy możliwość ustawienia programu czasowego. Pompy ciepła PCWB posiadają moduł WiFi w cenie urządzenia, co pozwala na zdalne zarządzenie pracą pompy ciepła za pośrednictwem aplikacji AquaTemp.

 

Pompa ciepła do basenu ogrodowego to idealny wybór dla każdego

 

Warto również wspomnieć, że aby sprostać różnorodnym preferencjom klientów, firma Hewalex posiada również w swojej ofercie inwerterowe basenowe pompy ciepła serii PCWBi-B. Wspomniany typoszereg basenowych pomp ciepła jest atrakcyjną alternatywą dla osób poszukujących wyjątkowo cichej pracy urządzenia, a także nowoczesnego designu. Dla osób poszukujących kompromisowego rozwiązania przygotowaliśmy NOWOŚĆ – basenowe pompy ciepła serii PCWBi-C. Jest to budżetowe rozwiązanie przy zachowaniu zbliżonego wyglądu do pomp ciepła typu ON-OFF, a zarazem posiadające płynną regulację wydajności grzewczej, dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej.

 

Wybór pomp ciepła serii PCWB-A będzie natomiast idealnym wyborem dla osób poszukujących rozwiązania do podgrzewania wody basenowej o niższym nakładzie inwestycyjnym.

 

Wspólnym atutem wszystkich basenowych pomp ciepła Hewalex jest brak płatnych przeglądów i 4-letnia gwarancja producenta na urządzenie.

 

Basenowa pompa ciepła – samodzielny dobór on-line

 

Dla ułatwienia wyboru odpowiedniego modelu basenowej pompy basenowej, firma Hewalex proponuje skorzystanie z formularza doboru pomp ciepła PCWB. Wypełnienie formularza zajmie około 2 minuty i pozwala wygenerować raport doborowy z propozycją optymalnego modelu pompy ciepła do danego basenu, która będzie spełniała oczekiwania klienta.

Opublikowano: 21.02.2024