Targi ISH Frankfurt 2017 za nami

Po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z obecnymi i przyszłymi partnerami biznesowymi oraz klientami indywidualnymi podczas targów ISH we Frankfurcie. Ta największa w Europie impreza targowa w branży grzewczo-instalacyjnej odbyła się w dniach 14-18.03.2017, a odwiedziło ją 200.114 gości (poprzednio w 2015 r. wg organizatorów 196.777 os.). 40% spośród nich przyjechało na targi z innych krajów, a jedna z najliczniejszych grup pochodziła z Polski.

Firma Hewalex była jednym z 2.482 wystawców z całego świata (64% wystawców spoza Niemiec). Naszą ekspozycję odwiedziło szczególnie dużo gości z krajów Europy Zachodniej i Południowej, ale podjęte zostały także rozmowy z gośćmi z innych części świata. Tegoroczna ekspozycja podkreślała potencjał firmy w zakresie produkcji systemów OZE. Stąd przedstawiono gamę kolektorów płaskich, w tym nowy wysokoefektywny kolektor z całkowicie miedzianym absorberem, szybą antyrefleksyjną i zmodyfikowaną obudową wykonaną ze profili aluminiowych. Z dużym zainteresowaniem spotkał się wielkopowierzchniowy kolektor płaski o powierzchni brutto 3,8 m2, cechujący się dzięki temu korzystnym wskaźnikiem ceny zakupu do efektywności pracy.

Targi były także okazją do zaprezentowania wysokoefektywnych kolektorów próżniowych serii Thermomax i Varisol, zbudowanych z jednościennych rur próżniowych renomowanego producenta Kingspan Environmental Ltd. Kolektory te są dostępne w ofercie firmy Hewalex od zeszłego roku. Jako jedyne na rynku oferują gwarancję aż 20 lat na rury próżniowe.

Widocznym silnym trendem na ekspozycjach targowych, była postępująca cyfryzacja szeroko pojętych systemów grzewczych. Targi ISH 2017 były okazją do zaprezentowania zapowiedzi w rozwijanym stale systemie EKONTROL. Zdalny nadzór pracy instalacji solarnej, fotowoltaicznej czy też pompy ciepła będzie jeszcze wygodniejszy dzięki nowym aplikacjom mobilnym. Zostały one prapremierowo pokazane po raz pierwszy na targach ISH 2017 i już wkrótce wejdą do standardowej oferty.

Wiadomo już kiedy odbędą się następne targi ISH 2019. Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na dni 12-16 marca 2019 roku. Można się spodziewać jeszcze większej liczby wystawców i gości, podobnie jak to było w każdej kolejnej odsłonie tej imprezy.