Mini pompa ciepła do basenu stelażowego

Najczęściej wybieraną metodą sezonowego ogrzewania wody basenowej jest wykorzystanie basenowej pompy ciepła. W porównaniu do innych form ogrzewania wody basenowej, powyższa charakteryzuje się szerokim zakresem pracy, gdyż w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, nie wymaga ona stałego nasłonecznienia. Dzięki temu pompy ciepła zapewniają wysoki komfort cieplny wody basenowej niemalże niezależnie od aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Potencjalni użytkownicy pomp basenowych najczęściej decydują się na zakup basenu stelażowego, niewkopanego w ziemię, cechującego się dosyć łatwym montażem, a także brakiem kosztów związanych z robotami ziemnymi. Analizując sprzedaż basenów ogrodowych na popularnych portalach zakupowych, można zaobserwować, że najczęściej wybierane są baseny o średnicy od 3,5 do 5 m i głębokości od 0,8 do 1,5 m. Z kolei najbardziej pożądana przez zainteresowanych temperatura wody basenowej do celów rekreacyjnych mieści się w zakresie od 26 do 28°C.

 

Jak dobrać pompę ciepła do przydomowego basenu?

 

W każdym z trzech przykładów przyjęto jednakową temperaturę wody basenowej, lokalizację basenu oraz okres jego użytkowania (zakładając temperaturę zewnętrzną nie mniejszą niż 20°C – okres letni). Istotny jest również fakt, że zgodnie z powyższymi założeniami basen będzie przykryty przez 12h/dobę, co znacząco zmniejszy starty cieplne, powstające przede wszystkim na drodze parowania z powierzchni lustra wody, promieniowania i konwekcji (unoszenia) ciepła.

Poniższa tabela przedstawia najczęściej wybierane wymiary basenów stelażowych, dla których zastosowano mini pompę ciepła PCWB 4,0kW-A PINGWIN oraz pompę ciepła PCWB 5,4kW-A.

 

Mając to na względzie mini pompa ciepła do basenu PCWB 4,0kW-A dysponuje odpowiednią mocą grzewczą potrzebną do nagrzania wody w wariancie A. Wynika stąd, że pompa ciepła PCWB 4,0kW-A jest odpowiednia do basenu o pojemności do  około 10.000 litrów. Natomiast w przykładach B i C konieczne jest już zastosowanie modelu pompy ciepła o większej mocy grzewczej – PCWB 5,4kW-A.

Mini pompa ciepła do basenu może być także… ozdobą ogrodu

 

Unikalną zaletą mini pompy ciepła PCWB 4,0kW-A jest design stworzony z myślą o naszych pociechach, przyczyniający się do wyśmienitej wodnej zabawy. PINGWIN posiada prosty, intuicyjny sterownik umieszczony w charakterystycznym miejscu – pod dziobem. Na tym możliwości urządzenia się nie kończą, gdyż dzięki kompatybilności z technologią Bluetooth, mamy możliwość zarządzania pracą pompy ciepła za pośrednictwem aplikacji AquaTemp.

Minimalistyczny wygląd pompy ciepła PCWB

 

Dla wielbicieli minimalistycznego i nowoczesnego designu potrzebujących pompy ciepła o większej mocy odpowiednim wyborem będzie PCWB 5,4kW-A. Sterownik urządzenia zlokalizowany jest w wodoodpornej obudowie i zapewnia więcej zaawansowanych funkcji. Pompa ciepła PCWB 5,4kW-A posiada w moduł WiFi w cenie urządzenia, co pozwala na zdalne zarządzenie pracą pompy ciepła za pośrednictwem aplikacji AquaTemp.

Basenowa pompa ciepła – samodzielny dobór on-line

 

Celem sprawdzenia który model pompy basenowej byłaby odpowiednim rozwiązaniem dla danego basenu, zachęca się do wypełniania krótkiego formularza doborowego – Formularz doboru pomp ciepła PCWB – Hewalex.pl. W odpowiedzi na wskazany w nim adres mailowy zostanie wysłany raport doborowy z zaproponowanym odpowiednim modelem basenowej pompy ciepła, który spełni wymagania przedstawione w formularzu doborowym.

Opublikowano: 22.09.2022